ניתוח קטרקט, הסיכונים והתועלת האדירה מההליך

ניתוח קטרקט, הסיכונים והתועלת האדירה מההליך

ניתוח קטרקט

קטרקט הוא מצב שכיח בקרב אנשים מבוגרים. הם עלולים לגרום לעיוות ראייה ולקשיי ראייה, בעוד שבימינו ישנם אופציות טיפוליות שונות שניתן להיעזר בהן. למשל, ניתוח קטרקט בלייזר בעיניים, מה שנחשב כפתרון נפוץ ויעיל בחלק גדול מהמקרים.

ניתוח קטרקט הוא הליך להסרת העדשה הטבעית של העין והחלפתה בעדשה מלאכותית. ניתוח זה נעשה בדרך כלל כניתוח יחסית מזורז, כלומר תוכלו לעזוב את בית החולים באותו היום. ברוב המקרים, ניתוח קטרקט הוא הליך בטוח מאוד, אך במקרים נדירים עלולים להופיע סיבוכים. אלה כוללים היפרדות רשתית ודימום בתוך העין שעלולים לדרוש טיפול נוסף או אפילו התערבות כירורגית.

מהי בעצם בעיית קטרקט בעיניים?

קטרקט הוא מצב שבו העדשה הטבעית בתוך העין הופכת עכורה ופוגעת בראייה. בתוך כך, קטרקט הוא למעשה מהווה מצב של עכירות עדשת העין. מצב זה נגרם על ידי ניוון של העדשה הטבעית של העין, הממוקמת מאחורי הקשתית והאישון.

קטרקט הוא מצב עכירות של העדשה הטבעית בעין, הנגרמת על ידי משקעים חריגים של חלבון, סידן וחומרים אחרים. מצב זה יכול להיגרם כתוצאה מסוכרת, לחץ דם גבוה, פגיעה בעין או גיל מבוגר של אנשים. בחלק מהמקרים, ניתן לטפל בקטרקט באמצעות הליכי לייזר ניתוחיים.

האם בכל המקרים ניתן להסיר קטרקט?

עדשת העין מורכבת מתאים זעירים הנקראים עדשות. כאשר עדשות אלו מתערפלות בחלבון ובפסולת אחרת, הן יוצרות קטרקט בעיניים. זה גורם לראייה להיות מטושטשת ומעוותת ועלול להוביל לעיוורון אם לא מטופל בהקדם.

ניתן לטפל בקטרקט באמצעות ניתוח או טיפול בלייזר, אך במקרים מסוימים ייתכן שלא ניתן יהיה להסירו לחלוטין. בימינו ישנם שני סוגים של ניתוח קטרקט: חוץ-קפסולרי ותוך-קפסולרי. ניתוח חוץ קפסולרי נעשה במקרים בהם העדשה העכורה הוסרה מאחורי הקשתית או האישון, בעוד ניתוח תוך קפסולרי נעשה כאשר העדשה העכורה עדיין בתוך העין.

מה הסיכונים בניתוח קטרקט?

ניתוח קטרקט הוא אחד ההליכים הכירורגיים הנפוצים ביותר המבוצעים בישראל. הליך זה נעשה בדרך כלל כהליך יומי, מה שאומר שהמטופלים יכולים לעזוב את בית החולים שלהם ברגע שהם מקבלים אישור לעזוב.

הסיכונים הקשורים לניתוח קטרקט נדירים אך יכולים לכלול זיהום, דימום, שינויים בראייה או רגישות מוגברת לאור. כמו כן, חלק מהמטופלים עשויים לדווח על כאבי ראש דמויי מיגרנה בימים הראשון שלאחר הניתוח. בשורה התחתונה, אם אתם סובלים מבעיית קטרקט, ניתוח קטרקט עשוי להיות התשובה עבורכם. צרו קשר עם רופא העיניים שלכם לקבלת מידע מקיף.

גלשו לאתר מומלץ בקישור הבא למידע נוסף אודות ניתוח קטרקט:

https://www.רופאעיניים.co.il/עדשה/קטרקט/ניתוח-קטרקט/

למדתם משהו חדש? נהנתם לקרוא? שתפו ברשתות החברתיות! פייסבוק / טוויטר / טלגרם / וואטסאפ /