בחירת פרגולה לבית

בחירת פרגולה לבית

בעלי בתים פרטיים רבים בישראל מחפשים פתרונות יעילים ליצירת נקודות צל בתוך גינת הבית, מעל מרפסת הבית או במקומות אחרים. הפתרון היעיל ביותר לנושא זה הוא כמובן הפרגולה, שמגיעה היום במגוון רחב של סוגי עץ, עיצובים שונים, צבעים וגדלים וגם חומרים שונים אחרים  כמו אלומיניום, פלסטיק ועוד. הפרגולות הנפוצות ביותר הן פרגולות העץ שבדרך כלל נחשבות לחזקות ולעמידות במיוחד. ההתלבטות הגדולה של בעלי הבתים בכל הקשור לפרגולות, הוא איזה עץ יתאים לשילוב בנוף הבית ואיזה עץ מתאים במיוחד לתנאי מזג האוויר באיזור בו הם חיים. אחרים מתלבטים באופן כללי לגבי סוג הפרגולה והחומר ממנו היא עשויה.

לפני שמחליטים בדיוק איזו פרגולה לבחור לבית שלנו, חשוב מאד לאתר חברה המשווקת פרגולות שהיא אמינה ואיכותית. היום ישנן כמה חברות בולטות שמתמחות בנושא של התאמת פרגולות מעץ ומחומרים נוספים לבית ומציעות גם סוגים אחרים של הצללות וסוככים לבית – מפרגולות ועד לסוככי זרועות ובד. היתרון המהותי של חברות אלו הוא ההתמחות הספציפית שלהן בנושא הסוככים באופן כללי. לא מדובר בחברות בנייה שמספקות גם התקנה של פרגולות ועובדות עם קבלני התחום אלא בחברות שכל התמחותן מתבססת על נושא של פרגולות וסוככים. בחברות אלו תוכלו למצוא גם את הייעוץ המקצועי הטוב וגם את המגוון הרחב ביותר של סוגי פרגולות לבית.

בחירת החומר ממנו עשויה הפרגולה

לאחר שמצאתם חברה שמתמחה בפרגולות ובסוככים, חשוב מאד שתחליטו על סוג הפרגולה. כאמור ישנן היום פרגולות העשויות מעץ, מפלסטיק ומאלומיניום ולעיתים גם פרגולות המשלבות כמה חומרים שונים. בחנו היטב את סוגי הפרגולה השונים והתייעצו עם המומחים.

אם בחרתם בפרגולת עץ, שנחשבת לפופולרית ולנפוצה ביותר בארץ, תוכלו להנות ממבחר רב של עצים שונים. יתרונותיה של פרגולת העץ ברורים – מדובר במוצר שמשתלב בצורה אסתטית במראה הגינה, אינו נראה כמו נטע זר ובדרך כלל ניתן לצבוע אותו, לבחור סוג עץ שתואם בגווניו את הבית וליצור את האווירה המבוקשת.

בנוסף, פרגולות עץ עוברות תהליכים כימיים להרחקת מזיקים ולשמירה על חיי העץ, כך שהן עמידות לאורך שנים רבות. היום ניתן למצוא מספר סוגי פרגולות שנחשבות לעמידות במיוחד. פרגולות העשויות מעץ איפאה נחשבות איכותיות מאד ולצידן גם פרגולות סידר, מייפל ודאגלס פייר. סוגי העצים האלו יכולים להתמודד עם חשיפה לרטיבות מגשם וממי ההשקייה בגינה. ישנן היום גם פרגולות זולות יותר מעץ אורן, אך עץ זה נחשב לפחות עמיד מול כמות משקעים גדולה או כמות מים משמעותית.

לצד הבחירה האסתטית, חשוב מאד לבחור בפרגולה עמידה שלא תדרוש מכם תחזוקה שוטפת, ביצוע תהליכי הדברה או החלפה של הפרגולה לאחר כמה שנים. ההוצאה הכספית הלא מבוטלת על פרגולה, מחייבת אתכם לבחור באיכות ובעמידות לפני הכל.

השקיעו מחשבה בנושא שטח הגינה

בעלי בתים פרטיים רבים חולמים על גינה שטופת שמש, מלאה בפרחים, שיחים ועצים ומציעה גם מקום מוצל ונעים לבלות בו שעות ארוכות. השגיאה הראשונה בתכנון גינות היא בחירה של פרגולה שאינה תואמת את גודל הגינה ולכן לא מאפשרת לגינה לתפקד כ-גינה. בחרו בפרגולה שלא תופסת מקום רב וגונבת שטח מאיזור השתילה של הפרחים, השיחים והעצים אלא משתלבת בצורה הומוגנית בתוך שטח הגינה.

היום אפשר לקבל ייעוץ לגבי סוגי הפרגולות ולהתאים באופן מדוייק את גודל הפרגולה לגודל הגינה. השילוב המושלם בין גודל נכון של פרגולה, סוגי עץ או חומרים אחרים עמידים ואיכותיים והתקנה מקצועית ובטוחה של הפרגולה, תבטיח לכם שהתוספת החדשה לבית תשמש לכם להרבה מאד רגעים מהנים בגינה.

למדתם משהו חדש? נהנתם לקרוא? שתפו ברשתות החברתיות! פייסבוק / טוויטר / טלגרם / וואטסאפ /