מנעול צילינדר מהו?

מנעול צילינדר מהו?

מנעולי צילינדר הם המנעולים הפופולריים ביותר כיום. הם נחשבים חזקים, בטיחותיים וקלים מאד לתפעול. הם מגינים על הבית מפני פורצים ושאר מבקרים לא רצויים בצורה הטובה ביותר והם מגיעים בשלל דרגות של בטיחות.

מנעול צילינדר הוא מנעול שפותח או נועל את הדלת באמצעות מפתח שתזוזתו יוצרת סיבוב של פינים שנועלים את הדלת בצורה חזקה מאד. מנעולי הצילינדר נבדלים זה מזה בסידור הפינים ויש דרגות שונות של בטיחות שהשוני ביניהן טמון בדרך בה עוצבו הפינים. ישנם שני סוגים בולטים של מנעולי צילינדר. מנעול צילינדר משונן ומנעול צילינדר שכולל לשון. שני סוגי המנעולים נחשבים פופולריים מאד ובעלי דירוג בטחון גבוה.

צילינדר משונן

צילינדר משונן הוא צילינדר שסביב הגוף שלו יש גלגלי שיניים שנבנות בהתאמה עם הגלגלים של הדלת. כאשר הצילינדר מסתובב זזים הגלגלים בתוך גוף הדלת וננעלים בצורה חזקה מאד. צילינדר משונן נחשב איכותי מאד וכיום כמעט כל הדלתות המודרניות שמיוצרות מתאימות להתקנת מנעול כזה. כמו בכל מקרה של התקנת צילינדר, חשוב להתקין צילינדר רק באמצעות מנעולן מוסמך.

צילינדר לשון

צילינדר לשון הוא הצילינדר שנחשב פחות מורכב. בצילינדר זה יש לשונית שמסתובבת באמצעות מפתח. כאשר הלשונית זזה יש תזוזה של מנגנון המנעול וכך הדלת נסגרת. מדובר במנעול מאד בטוח, שנחשב עמיד במיוחד ולא פשוט לפריצה. כיום נחשב צילינדר הלשון כצילינדר המועדף על גבי רבים שרוכשים מנגנוני נעילה לבית.

למדתם משהו חדש? נהנתם לקרוא? שתפו ברשתות החברתיות! פייסבוק / טוויטר / טלגרם / וואטסאפ /